Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nowa jakość edukacji w łowickiej integracji 2021/2022

"Nowa jakość edukacji w naszej łowickiej integracji"

Od 1 września 2019 r. w dwóch łowickich przedszkolach jest realizowany projekt unijny pn. „Nowa jakość edukacji w naszej łowickiej integracji”. Miasto Łowicz otrzyma dofinansowanie w wysokości 901 523,40 złze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 1 062 998,40 zł. Wniosek został przygotowany przez Zakład Ekonomiczno-Administracyjny w Łowiczu po przeprowadzonej diagnozie potrzeb w jednostkach objętych wsparciem.

Projekt będzie realizowany w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Jaś i Małgosia” oraz Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami”. Jego głównym celem jest  wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu rozszerzona zostanie oferta edukacyjna o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęćwspierających kompetencje społeczno-emocjonalne(m.in. logorytmika, sensoplastyka, dogoterapia), zajęć specjalistycznych (terapia ręki, terapia słuchu metodą Tomatisa), zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy(zajęcia z elementami terapii Integracji Sensorycznej - IS) oraz zajęć rozwijających kompetencje komunikacyjne w oparciu o program PECS.

Doposażona zostanie baza dydaktyczna w specjalistyczny sprzęt, materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. urządzenie do terapii słuchu (metoda Tomatisa i Dr. Neuronowski), testy psychologiczne, tablice interaktywne, projektory i komputery.

W ramach projektu nauczyciele podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje do indywidualnej pracy z dziećmi poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.

Okres realizacji projektu od 1 lipca 2019 r. do 30 kwietnia 2021 r., w tym realizacja dodatkowych zajęć dla dzieci od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.